Общественная экспертиза

Гражданская оборона публикует оригинал текста общественной экспертизы, проведенной ОО«Общественная палата Севастополя» который поступил на адрес издания

Упродовж вересня-жовтня 2013 року експерти ГО «Громадська палата міста Севастополя» провели громадську експертизу діяльності Севастопольської міської державної адміністрації (далі СМДА) щодо виконання органом виконавчої влади заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

З метою ініціювання громадської експертизи Громадська палата міста Севастополя 13 серпня 2013 року надіслала до СМДА запит із зазначенням предмету та мети експертизи, переліку документів та відомостей, необхідних для проведення експертизи.

20 серпня 2013 року головою СМДА Володимиром Яцубою було видано розпорядження № 375- ОД «Про заходи щодо проведення громадською організацією «Громадська палата міста Севастополя» громадської експертизи діяльності Севастопольської міської державної адміністрації».

З метою наочного дослідження виконання СМДА Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні експерти Громадської палати міста Севастополя здійснили візит до громадської приймальні СМДА, відділу з питань внутрішньої політики та зв”язків з громадськістю. Окрім того, відбулася персональна зустріч з першим заступником голови СМДА Рубановим Ф.Ф., заступником голови СМДА Беликом Д.А., в.о. заступником голови-керівником апарату СМДА Драченко В.О. У ході візиту експертами було зібрано додаткову інформацію та досліджено практичну роботу відповідних підрозділів СМДА.

Предмет громадської експертизи: виконання СМДА Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженого Указом Президента України від 24 березня 2012 року № 212.

В досліджуваному Орієнтовному плані на 2012 рік було заплановано 52 заходи, серед яких планувалося провести:

-13 круглих столів; 8 зустрічей з громадськістю; 3 конференції, 8 засідань Регіонального комітету тощо.

Після порівняння цих заходів із звітами СМДА за 2012 рік в Секретаріат КМ України поквартально,з”ясувалося, що із запланованих 52-ох заходів виконано всього 16.

Найгірший стан виконання плану встановлено в четвертому кварталі 2012 року, бо із 13 заходів жоден не реалізований.

Причина такого стану – низький фаховий рівень державних службовців-спеціалістів відділу внутрішньої політики та зв”язків з громадськістю.Фактично була відсутня рееальна координація роботи всіх підрозділів СМДА по підготовці і проведенню консультацій з громадськістю, тому  результат виявився негативним.

Зазначивши, що основний метод експертизи порівняльний, експерти вивчили документи, направлені до вищестоящого органу – звіти в Кабінет Міністрів України про проведення консультацій з громадськістю. 

У звітах дуже переконливо виглядають дані про активізацію роботи з громадськістю.

Кількість публічних громадських обговорень у 2012 році за звітами «нагору» росте неймовірно:

перший квартал  - 48

другий квартал   - 54

третій квартал     - 75

четвертий квартал- 87,     а всього  - 264 консультації з громадськістю, і це тільки публічні заходи, а в звітах зазначена ще й кількість проектів рішень СМДА, які начебто виносилися на обговорення, їх кількість склала 256.

Для досконалішого вивчення всієї схеми інформування громадськості про відкритість і прозорість влади експерти проаналізували рубрику «Проекти розпоряджень» на сайті СМДА. На цій сторінці розміщено всього-навсього 2 проекти розпоряджень СМДА  дворічної давності -2011 року.

Орієнтовний план  2013 року, з першого погляду, відповідає вимогам Плану першочергових заходів по реалізації Стратегії державної політики, але тенденція «росту» перевиконання плану залишилась незмінною.

Заплановано в першому півріччі 2013 року 53 консультації з громадськістю, а  в звітах в КМУ – 176.

На сайті СМДА оприлюднено 8 проектів рішень, а в звітах показали 105 проведених обговорень проектів. На офіційному сайті – жодного оприлюдненого проекту.

Збільшення в декілька разів незапланованих заходів говорить про те, що робота ведеться безсистемно, безконтрольно, при повній відсутності коордінації з боку керівництва СМДА.

Серед наявних матеріалів, наданих СМДА для експертизи, не отримано документального підтвердження про обговорення проектів Орієнтовних планів консультацій з громадськістю, обговорення проектів нормативно-правових актів чи проектів регіональних програм.

Ні одне із 33 засідань круглих столів у 2012 році і 14 засідань круглих столів у 2013 році не оформлені протокольними записами і письмовими пропозиціями до органу державної виконавчої влади, що ставить під сумнів сам факт  їх проведення.

Як в 2012 р., так і в 2013 р. було проведено 510 і відповідно – 281 громадських заходів, але відділ внутрішньої політики та зв”язків з громадськістю веде лише статистичну звітність, без надання необхідних матеріалів про підтвердження результату проведеної роботи.

Проведений аналіз інформації, оприлюдненої на офіційному сайті СМДА у спеціальній рубриці «Громадська рада», експерти прийшли до висновку про невідповідність інформації вимогам п. 16 Типового положення про громадські ради, затвердженого постановою КМУ від 03.11.2010 № 996, де практично не оприлюднювались протоколи засідань громадської ради, протоколи розширених засідань президії ГР, результати публічних обговорень та експертиз.

В 2012 і в 1-му півріччі 2013 року в рубриці розміщуються тільки оголошення про збори, коротка інформація про наміри та формування складу громадської ради в м. Севастополі та при районних державних адміністраціях.

Аналіз виконання Орієнтовного плану консультацій з громадськістю в 2012 році.

публічні громадські обговорення

за планом

за  звітом

1.

громадські слухання

0

5

2

засідання за круглим столом

13

33

3

зустрічі з громадськістю

8

81

4

конференції, форуми

3

12

5

теле-радіо дебати

0

38

6

інтернет-конференції

0

8

7

електорнні конференції

0

9

8

інші заходи

11

78

9

засідання президії ГР

9

 

10

засідання регіонального комітету зекономічних реформ

8

 

11

всього

52

264

Аналіз виконання Орієнтовного плану консультацій з громадськістю в 2012 році.

публічні громадські обговорення

за планом

за  звітом

1.

громадські слухання

0

5

2

засідання за круглим столом

13

33

3

зустрічі з громадськістю

8

81

4

конференції, форуми

3

12

5

теле-радіо дебати

0

38

6

інтернет-конференції

0

8

7

електорнні конференції

0

9

8

інші заходи

11

78

9

засідання президії ГР

9

 

10

засідання регіонального комітету зекономічних реформ

8

 

11

всього

52

264

 

Аналіз виконання Орієнтовного плану консультацій з громадськістю в 1-му півріччі 2013 року 

 

публічні громадські обговорення

за планом

за  звітом

1.

громадські слухання

0

0

2

засідання за круглим столом

17

14

3

зустрічі з громадськістю

8

58

4

конференції, форуми

3

6

5

теле-радіо дебати

3

45

6

інтернет-конференції

0

0

7

електорнні конференції

1

11

8

інші заходи

25

42

9

засідання президії ГР

 

 

10

засідання регіонального комітету зекономічних реформ

 

 

11

всього

57

176

Громадська організація «Громадська палата міста Севастополя» на основі висновків громадської експертизи рекомендує внести на розгляд колегії Севастопольської міської державної адміністрації наступні  

ПРОПОЗИЦІЇ:

Надати можливість інститутам громадянського суспільства вільного доступу до інформації про діяльність органу державної виконавчої влади, забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності структурних підрозділів СМДА.

Провести реальну, а не косметичну реорганізацію управління внутрішньої політики та зв”язків з громадськістюСМДА

12.11.2013 00:29

Все новости портала


Добавить комментарий


Share |

Имя  Email
КомментарийНовости

 15:43   Офис омбудсмена подтвердил задержание на Каланчаке своего сотрудника
 15:01   Представители Крымской правозащитной группы были задержаны сотрудниками ФСБ 
 22:40   Морская торговля между Крымом и Турцией застопорилась 
22:09 У берегов Ялты сел на мель турецкий контрабандист
20:05 Передача в пользование церкви объектов заповедника нанесет ему большой вред
19:50 Севастополь не нуждается в музее, посвященном событиям Русской весны
15:00 На РИФе севастопольцы показали премьер-министру России украденный макет
22:52 Турецкие власти арестовали российский паром «Варяг» по представлению Украины
22:34 Фрегат ЧФ России отправился из Крыма до Средиземного моря
22:22 ВМФ РФ развернет в Крыму зенитно-ракетные комплексы
22:05 Марк Фейгин: «Пришло время для широкой политической амнистии крымчан»
21:39 СПЧ поддержал проект амнистии в годовщину присоединения Крыма
ваша новость

Опрос


Заменят ли Крым и Севастополь избалованным заморскими курортами россиянам Египет?Результаты опроса

Заменят ли Крым и Севастополь избалованным заморскими курортами россиянам Египет?

да ( 75 / 27.0% )

нет ( 172 / 61.9% )

мне все равно ( 31 / 11.2% )

 

Всего проголосовавших: 278


Вернуться

Комментарии

26.07.2017   Mrs. Elizabeth Michael
Вы хотите кредит на обучение в школе, проекты, начать или развивать свой бизнес Существующее? Г-жа Элизабет Майкл Loan Company (EMLC) пришел, чтобы сделать вашу мечту реальностью. Мы даем кредит правительству или частным лицам и компаниям на 2% процентной ставке на любом количестве, необходимое и с гибким графиком погашения. Связаться с миссис Элизабет Майкл для вашего кредита сегодня по электронной почте: elizabethmichaelloancompany@gmail.com
26.07.2017   Mrs. Elizabeth Michael
Вы хотите кредит на обучение в школе, проекты, начать или развивать свой бизнес Существующее? Г-жа Элизабет Майкл Loan Company (EMLC) пришел, чтобы сделать вашу мечту реальностью. Мы даем кредит правительству или частным лицам и компаниям на 2% процентной ставке на любом количестве, необходимое и с гибким графиком погашения. Связаться с миссис Элизабет Майкл для вашего кредита сегодня по электронной почте: elizabethmichaelloancompany@gmail.com
24.07.2017   Barbara
1.world famous love solution expert. 2.Breaking of any marriage, 3.Children & Dispute with lover, 4.Lotto Spells & Lottery Jackpot 5.interruption in marriage, 6.foreign tour, 7.love problem , 8.Get your ex back in life, 9.Financial problem solution, 10.Be free from enemy, 11.i heal certain sicknesses and i clear blocked energies. 12.Divorce problem solution, I am a very gifted and powerful psychic there is no issue to big Contact barbara to have a spell caste .! CONTACT ME NOW! barbaravoodootempel@gmail.com my spells are extremely strong and i have experience of over 20 years of black magic .! CONTACT ME NOW! Email: barbaravoodootempel@gmail.com
24.07.2017   Barbara
LOTTO SPELLS & Lottery Jackpot Voodoo I need to improve my financial situation, and I need to do it immediately. Not tomorrow, not the day after tomorrow. Today! Here is what this remarkable lotto spells & lottery jackpot voodoo could bring you, If the following words seem to be coming from your mouth, then this may be the service you've been looking for,The lotto spells & lottery jackpot voodoo you are about to learn about are used to increase your chances of winning a lotto. It is possible to defeat the odds & consistently win the lottery. Are you open to this possibility? Email barbara voodoo tempel today to get a helping hand ! CONTACT ME NOW! barbaravoodootempel@gmail.com People in countries like; Gambia , Georgia , Germany , Ghana , Greece , Grenada , Guatemala , Guinea , Guinea-Bissau ,Guyana , Haiti , Honduras , Hong , Kong , Hungary , Iceland , India , Indonesia , Iran , Iraq , Ireland ,Israel , Italy , Jamaica , Japan , Jordan , Kazakhstan , Kenya , Kiribati , Korea, , North , Korea, , South,Kosovo , Kuwait , Kyrgyzstan , Latvia , Lebanon , Lesotho , Liberia , Libya , Liechtenstein , Lithuania ,Luxembourg , Macau , Macedonia , Madagascar , Malawi , Malaysia , Maldives,Malta ,Marshall , Islands ,Mauritania , Mauritius , Mexico , Micronesia , Moldova , Monaco , Mongolia , Montenegro , Morocco , Mozambique ,Namibia , Nauru , Nepal , Netherlands.depend on barbara voodoo tempel and make Enough money to make them independent, free and care free.! CONTACT ME NOW! barbaravoodootempel@gmail.com Freedom to buy things without worrying how much you have in the bank. Money to simplify your life, making your daily life a joyful experience. Money to bring you luxuries, vacations, the good things in life. Money to bring you respect and a higher standing in your community. Money to give you status, more confidence to make you more appealing to the opposite .
24.07.2017   Anderson
Здравствуйте Вы деловой человек или женщина? Вы в любом финансовом стрессе? Или вам нужны деньги, чтобы начать свой бизнес? У вас низкий кредитный рейтинг, и вам будет сложно получить кредиты от местных банков и других финансовых учреждений? Решение ваших финансовых проблем здесь. Наши услуги включают следующее: * Личные ссуды * Кредиты консолидации задолженности * Бизнес-кредиты * Кредиты на образование * Ипотечные кредиты Свяжитесь с нами по адресу sambusbillclinto101@gmail.com Whatsapp / номер телефона: +919538348101
24.07.2017   RUBEN SCOTT
I got my already programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of $400,000 MONTHLY , $20,000 daily for a maximum of 4 MONTHS. I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $140,000 already. CLIFFORD JACKSON Hackers is giving out the card just to help the poor and needy though it is illegal but it is something nice and he is not like other scam pretending to have the blank ATM cards. And no one gets caught when using the card. get yours from CLIFFORD JACKSON Hackers today! Just send an email to cliffordhackerspays@gmail.com.
24.07.2017   RUBEN SCOTT
I got my already programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of $400,000 MONTHLY , $20,000 daily for a maximum of 4 MONTHS. I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $140,000 already. CLIFFORD JACKSON Hackers is giving out the card just to help the poor and needy though it is illegal but it is something nice and he is not like other scam pretending to have the blank ATM cards. And no one gets caught when using the card. get yours from CLIFFORD JACKSON Hackers today! Just send an email to cliffordhackerspays@gmail.com.

Facebook